


ALDILA ASCENT Red 80 TX-Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip LH #416564
| Brand: | Aldila |
| Model: | Ascent Red |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Shaft Weight: | 87g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.9 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent, perfect playing condition and looks perfect with no scarring to the paint / graphics. |
| SKU: | 416564 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Aldila |
| Model: | Ascent Red |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Shaft Weight: | 87g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.9 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent, perfect playing condition and looks perfect with no scarring to the paint / graphics. |
| SKU: | 416564 |























