



Callaway MD5 Jaws S-Grind 60*(10*) Wedge -KBS $-Taper X Stiff Flex Steel- 314847
| Brand: | Callaway |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 35.5" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Shaft Type: | KBS $-Taper 130g Extra Stiff Flex Black Steel |
| Shaft Material: | Black Steel |
| Grip: | Golf Pride New Decade Multi Compound Standard |
| Bounce: | 10* |
| Sole Grind: | S-Grind |
| Finish: | Grey |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6.5 / 10 - Below average condition with above average wear to the face and sole in the form of brush marks. The grooves are worn but still offer good control. One big ding to the bottom of the face. Topline shows a couple dings as well. (Custom Pink/Gold Paint filler) |
| SKU: | 314847 |
Original: $71.99
-65%$71.99
$25.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Callaway |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 35.5" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Shaft Type: | KBS $-Taper 130g Extra Stiff Flex Black Steel |
| Shaft Material: | Black Steel |
| Grip: | Golf Pride New Decade Multi Compound Standard |
| Bounce: | 10* |
| Sole Grind: | S-Grind |
| Finish: | Grey |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6.5 / 10 - Below average condition with above average wear to the face and sole in the form of brush marks. The grooves are worn but still offer good control. One big ding to the bottom of the face. Topline shows a couple dings as well. (Custom Pink/Gold Paint filler) |
| SKU: | 314847 |























