




FUJIKJURA SPEEDER NX Blue 60 TX-Flex Driver Shaft w/ PXG Tip .335" #376338
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Blue |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | GOLF PRIDE Z Grip Cord Std |
| Shaft Weight: | 67g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 3.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. |
| SKU: | 376338 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Blue |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | GOLF PRIDE Z Grip Cord Std |
| Shaft Weight: | 67g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 3.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. |
| SKU: | 376338 |























