



FUJIKURA SPEEDER EVOLUTION VI 569 STIFF FLEX FAIRWAY WOOD SHAFT #277845
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution VI |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | none |
| Shaft Weight: | 56g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 4.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with a few small marks to the paint. |
| SKU: | 277845 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution VI |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | none |
| Shaft Weight: | 56g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 4.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with a few small marks to the paint. |
| SKU: | 277845 |























