



Left Handed TaylorMade Stealth 19* 3 Hybrid - Catalyst 80g Stiff Flex - 357568
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Club Length: | 40.75" |
| Loft: | 19 |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Type: | Project X Catalyst 80g 6.0 Stiff Flex Graphite |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Pure Grips Red Standard |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3H |
| Headcover: | Not Included |
| Wrench: | |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 - Above average condition with no signs of any use. The topline and crown both show a couple nicks and scuffs, due to shop wear, which are hardly noticeable at address. Face just shows a couple minor scuffs and scratches. Sole shows a couple scuffs and nicks arounds the edges. No dings. |
| SKU: | 357568 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Club Length: | 40.75" |
| Loft: | 19 |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Type: | Project X Catalyst 80g 6.0 Stiff Flex Graphite |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Pure Grips Red Standard |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3H |
| Headcover: | Not Included |
| Wrench: | |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 - Above average condition with no signs of any use. The topline and crown both show a couple nicks and scuffs, due to shop wear, which are hardly noticeable at address. Face just shows a couple minor scuffs and scratches. Sole shows a couple scuffs and nicks arounds the edges. No dings. |
| SKU: | 357568 |























