





Mizuno Pro 243/S-3 4-PW Iron Set - Project X LS Stiff Flex Steel +1/2" 503501
| Brand: | Mizuno |
| Iron Set Models: | Pro S-3 |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | Average Condition. The faces and soles have some brush marks and some scarring from normal wear. The grooves show some wear but still have plenty of rounds yet to be played. The grips are good but show some wear. Combo Set - 4 Iron Pro 243, 5-PW Irons Pro S-3. |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Project X LS |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Description: | Project X LS 120g 6.0 Stiff Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Chrome |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Length: | 1/2" Long of Standard |
| Lie Angle: | 4 Flat |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Clubs: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503501 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mizuno |
| Iron Set Models: | Pro S-3 |
| Golf Club Type: | Iron Set |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | Average Condition. The faces and soles have some brush marks and some scarring from normal wear. The grooves show some wear but still have plenty of rounds yet to be played. The grips are good but show some wear. Combo Set - 4 Iron Pro 243, 5-PW Irons Pro S-3. |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Project X LS |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Description: | Project X LS 120g 6.0 Stiff Flex |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Finish: | Chrome |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Length: | 1/2" Long of Standard |
| Lie Angle: | 4 Flat |
| Set Makeup: | 4-PW |
| Number of Clubs: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503501 |























