



Nice! Ladies TaylorMade SIM MAX 25* 5 Hybrid - Aldila NV Blue 45g Ladies 349163
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 38.5" |
| Loft: | 25 |
| Flex: | Ladies |
| Shaft Type: | Aldila NV Blue 45g Ladies Flex Graphite |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | TaylorMade Lamkin Sonar Undersize+ |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 5H |
| Headcover: | Not Included |
| Wrench: | |
| Condition Notes: | 8 / 10 - Nice condition with light brush marks to the face and sole from a couple rounds of use. The topline and crown are both untouched and look great. Back edge of the sole shows one paint chip. No dings. |
| SKU: | 349163 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 38.5" |
| Loft: | 25 |
| Flex: | Ladies |
| Shaft Type: | Aldila NV Blue 45g Ladies Flex Graphite |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | TaylorMade Lamkin Sonar Undersize+ |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 5H |
| Headcover: | Not Included |
| Wrench: | |
| Condition Notes: | 8 / 10 - Nice condition with light brush marks to the face and sole from a couple rounds of use. The topline and crown are both untouched and look great. Back edge of the sole shows one paint chip. No dings. |
| SKU: | 349163 |























