



Nice PING Glide Forged Pro Custom 60*(6*) WEDGE T-Grind -Project X X-Flex 384386
| Brand: | Ping |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 35.5" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Shaft Type: | Project X LZ 125g 6.5 Extra-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Bounce: | 6* |
| Sole Grind: | T-Grind Custom |
| Finish: | Chrome |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 8 / 10 Good Condition. The face and sole have some brush marks from normal wear. The grooves look good and are still sharp with plenty of bite. The sole has a custom grind. |
| SKU: | 384386 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 35.5" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Shaft Type: | Project X LZ 125g 6.5 Extra-Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Bounce: | 6* |
| Sole Grind: | T-Grind Custom |
| Finish: | Chrome |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 8 / 10 Good Condition. The face and sole have some brush marks from normal wear. The grooves look good and are still sharp with plenty of bite. The sole has a custom grind. |
| SKU: | 384386 |























