



Ping G440 LST 9* Driver - Mitsubishi Tensei 1K Black 65 Extra Stiff - 504930
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 LST |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Above average condition. Face and sole have some light brush marks from normal course play. Crown and topline look good with light wear. No major dings. |
| Shaft Brand: | MCA Golf |
| Shaft Type: | Tensei 1K Black |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Mitsubishi Tensei 1K Black 65g Extra Stiff Flex |
| Club Length: | 45.25 |
| Gender: | Men's |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Head Bias: | Fade |
| Finish: | Black |
| Flex: | Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Loft: | 9 |
| Headcover: | Not Included |
| Wrench: | Not Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Driver |
| SKU: | 504930 |
Original: $439.99
-65%$439.99
$154.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | G440 LST |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Above average condition. Face and sole have some light brush marks from normal course play. Crown and topline look good with light wear. No major dings. |
| Shaft Brand: | MCA Golf |
| Shaft Type: | Tensei 1K Black |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Mitsubishi Tensei 1K Black 65g Extra Stiff Flex |
| Club Length: | 45.25 |
| Gender: | Men's |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Head Bias: | Fade |
| Finish: | Black |
| Flex: | Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Loft: | 9 |
| Headcover: | Not Included |
| Wrench: | Not Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Driver |
| SKU: | 504930 |























