


PROJECT X DENALI Blue 60G TX-Flex Driver Shaft w/ PXG Tip #390918
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std (NEW) |
| Shaft Weight: | 65g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. |
| SKU: | 390918 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std (NEW) |
| Shaft Weight: | 65g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. |
| SKU: | 390918 |























