


PROJECT X DENALI Blue 70G TX-Flex Driver Shaft w/ PXG Tip #406866
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 43 1/2" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std (NEW) |
| Shaft Weight: | 73g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Mint condition with no wear to the paint. The grip is like new. |
| SKU: | 406866 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 43 1/2" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std (NEW) |
| Shaft Weight: | 73g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Mint condition with no wear to the paint. The grip is like new. |
| SKU: | 406866 |























