


PROJECT X DENALI Blue 70G TX-Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip #401917
| Brand: | Project X |
| Model: | |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord Std (Like New) |
| Shaft Weight: | 73g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. The grip is like new. |
| SKU: | 401917 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord Std (Like New) |
| Shaft Weight: | 73g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. The grip is like new. |
| SKU: | 401917 |























