



PXG 0311T Romeo Milled 60*(6*) Wedge - KBS Tour 125 Stiff+ Flex Steel - 346496
| Brand: | PXG |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 36" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Stiff-Plus |
| Shaft Type: | KBS Tour 125g Stiff-Plus Flex Steel |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride MCC Plus 4 Midsize |
| Bounce: | 6* |
| Sole Grind: | Custom Sole Grind |
| Finish: | |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6 / 10 - Fair condition with heavy wear to the face and sole from many rounds of use. Grooves are worn but still offer bite. The topline, sole, and back of the face show a few dings. Shaft label is peeling away. Grip is worn and may need to be replaced. (Custom Sole Grind) |
| SKU: | 346496 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | PXG |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 36" |
| Loft: | 60 |
| Flex: | Stiff-Plus |
| Shaft Type: | KBS Tour 125g Stiff-Plus Flex Steel |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride MCC Plus 4 Midsize |
| Bounce: | 6* |
| Sole Grind: | Custom Sole Grind |
| Finish: | |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6 / 10 - Fair condition with heavy wear to the face and sole from many rounds of use. Grooves are worn but still offer bite. The topline, sole, and back of the face show a few dings. Shaft label is peeling away. Grip is worn and may need to be replaced. (Custom Sole Grind) |
| SKU: | 346496 |























