



TaylorMade Milled Grind 3 Chrome 58*(8*) Wedge - Modus3 Tour 105g Stiff - 393073
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 34.75" |
| Loft: | 58 |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Type: | N.S. Pro Modus3 Tour 105g Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | TaylorMade Golf Pride Tour Velvet |
| Bounce: | 8* |
| Sole Grind: | LB |
| Finish: | Chrome |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6 / 10 Below average condition. The face and sole have some brush marks and some light scarring from normal wear. Sole shows a few gouges and loss in finish. |
| SKU: | 393073 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | TaylorMade |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 34.75" |
| Loft: | 58 |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Type: | N.S. Pro Modus3 Tour 105g Stiff Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | TaylorMade Golf Pride Tour Velvet |
| Bounce: | 8* |
| Sole Grind: | LB |
| Finish: | Chrome |
| Swing Weight: | |
| Condition Notes: | 6 / 10 Below average condition. The face and sole have some brush marks and some light scarring from normal wear. Sole shows a few gouges and loss in finish. |
| SKU: | 393073 |























