



Tour Issue! Cleveland RTX 6 ZipCore RAW 58*(10*) Wedge - Modus Wedge - 409680
| Brand: | Cleveland |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 35" |
| Loft: | 58 |
| Flex: | Wedge |
| Shaft Type: | N.S. Pro Modus3 125g Wedge Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride Z-Cord |
| Bounce: | 10* |
| Sole Grind: | MID |
| Finish: | RAW |
| Swing Weight: | D5 |
| Condition Notes: | 8 / 10 Nice Condition. The face and sole have some light brush marks from normal course play. Grooves are still sharp. No major dings or scratches. |
| SKU: | 409680 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Cleveland |
| Model: | |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 35" |
| Loft: | 58 |
| Flex: | Wedge |
| Shaft Type: | N.S. Pro Modus3 125g Wedge Flex |
| Shaft Material: | Steel |
| Grip: | Golf Pride Z-Cord |
| Bounce: | 10* |
| Sole Grind: | MID |
| Finish: | RAW |
| Swing Weight: | D5 |
| Condition Notes: | 8 / 10 Nice Condition. The face and sole have some light brush marks from normal course play. Grooves are still sharp. No major dings or scratches. |
| SKU: | 409680 |























