



New! Cobra DS-Adapt MAX 15.5* 3 Wood - Tensei 1K Black 65g X-Flex - 504387
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | DS-Adapt Max |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | 10 / 10 - New! (44.5" Club Length) |
| Shaft Brand: | MCA Golf |
| Shaft Type: | Tensei 1K Black |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Mitsubishi Chemical Tensei 1K Black 65g Extra-Stiff Flex |
| Flex: | Extra Stiff |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Gender: | Men's |
| Grip: | JUMBOMAX JMX Ultralite XL |
| Grip Size: | Jumbo |
| Loft: | 15.5 |
| Club Length: | 44 |
| Finish: | Black |
| Club Number: | 3 Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Fairway Wood |
| SKU: | 504387 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | DS-Adapt Max |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | 10 / 10 - New! (44.5" Club Length) |
| Shaft Brand: | MCA Golf |
| Shaft Type: | Tensei 1K Black |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Mitsubishi Chemical Tensei 1K Black 65g Extra-Stiff Flex |
| Flex: | Extra Stiff |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Gender: | Men's |
| Grip: | JUMBOMAX JMX Ultralite XL |
| Grip Size: | Jumbo |
| Loft: | 15.5 |
| Club Length: | 44 |
| Finish: | Black |
| Club Number: | 3 Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Fairway Wood |
| SKU: | 504387 |























