



NEW LEFT HANDED COBRA KING LTDx LS 14.5* 3 WOOD RIPTIDE CB STIFF #502706
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | King LTDx LS |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | Project X Evenflow Riptide CB 50g 6.0 Stiff Flex |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Even Flow Riptide CB |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Project X Evenflow Riptide CB 50g 6.0 Stiff Flex |
| Flex: | Stiff |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Gender: | Men's |
| Grip: | Lamkin Crossline Standard |
| Grip Size: | Standard |
| Loft: | 14.5 |
| Club Length: | 43 |
| Finish: | Black |
| Club Number: | 3 Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Fairway Wood |
| SKU: | 502706 |
Original: $119.99
-65%$119.99
$42.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | King LTDx LS |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | Project X Evenflow Riptide CB 50g 6.0 Stiff Flex |
| Shaft Brand: | True Temper |
| Shaft Type: | Even Flow Riptide CB |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Project X Evenflow Riptide CB 50g 6.0 Stiff Flex |
| Flex: | Stiff |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Gender: | Men's |
| Grip: | Lamkin Crossline Standard |
| Grip Size: | Standard |
| Loft: | 14.5 |
| Club Length: | 43 |
| Finish: | Black |
| Club Number: | 3 Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Fairway Wood |
| SKU: | 502706 |























