



Titleist TSr3 15* 3 Wood w/HC - Mitsubishi Tensei 1K Blue 65 Regular - 504850
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSr3 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 6/10 |
| Condition Notes: | 6 / 10 Below average condition. Face and sole have many brush marks from normal course play. Sole has scratches and loss in finish. Crown looks good with light wear. |
| Shaft Brand: | MCA Golf |
| Shaft Type: | Tensei 1K Blue |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Mitsubishi Tensei 1K Blue 65g Regular Flex |
| Flex: | Regular |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Gender: | Men's |
| Grip: | Titleist 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Loft: | 15 |
| Club Length: | 43 |
| Finish: | Black |
| Club Number: | 3 Wood |
| Headcover: | Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Fairway Wood |
| SKU: | 504850 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Titleist |
| Model: | TSr3 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 6/10 |
| Condition Notes: | 6 / 10 Below average condition. Face and sole have many brush marks from normal course play. Sole has scratches and loss in finish. Crown looks good with light wear. |
| Shaft Brand: | MCA Golf |
| Shaft Type: | Tensei 1K Blue |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Description: | Mitsubishi Tensei 1K Blue 65g Regular Flex |
| Flex: | Regular |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Gender: | Men's |
| Grip: | Titleist 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Loft: | 15 |
| Club Length: | 43 |
| Finish: | Black |
| Club Number: | 3 Wood |
| Headcover: | Included |
| Grade: | Store Line |
| Golf Club Type: | Fairway Wood |
| SKU: | 504850 |























