



Cobra KING LTDx MAX 15.5* 3 Wood - Even Flow Riptide CB 40g 5.0 Senior - 378550
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | KING LTDx MAX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 43" |
| Loft: | 15.5 |
| Flex: | Senior |
| Shaft Type: | Project X Even Flow Riptide CB 40g 5.0 Senior Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Cobra Connect |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Above Average Condition. The face and sole have some light brush marks from normal course play. The crown looks ok with some visible imperfections. No major dings or scratches. |
| SKU: | 378550 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | KING LTDx MAX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 43" |
| Loft: | 15.5 |
| Flex: | Senior |
| Shaft Type: | Project X Even Flow Riptide CB 40g 5.0 Senior Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Cobra Connect |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Above Average Condition. The face and sole have some light brush marks from normal course play. The crown looks ok with some visible imperfections. No major dings or scratches. |
| SKU: | 378550 |























