



Cobra KING LTDx MAX 15.5* 3 WOOD - Even Flow Riptide CB 40g Senior Flex 379162
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | KING LTDx MAX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 43" |
| Loft: | 15.5 |
| Flex: | Senior |
| Shaft Type: | Project X Even Flow Riptide CB 40g 5.0 Senior Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Cobra Connect without the Sensor |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Average Condition. The face and sole look great with some light brush marks from normal wear. The crown has some marks and some small nicks. |
| SKU: | 379162 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | KING LTDx MAX |
| Dexterity: | Right-Handed |
| Club Length: | 43" |
| Loft: | 15.5 |
| Flex: | Senior |
| Shaft Type: | Project X Even Flow Riptide CB 40g 5.0 Senior Flex |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Cobra Connect without the Sensor |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7.5 / 10 Average Condition. The face and sole look great with some light brush marks from normal wear. The crown has some marks and some small nicks. |
| SKU: | 379162 |























