



Left Handed Cobra King RAD Speed 14.5* 3 Wood - EF Riptide CB Regular - 342417
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | RAD Speed |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Club Length: | 43" |
| Loft: | 14.5 |
| Flex: | Regular |
| Shaft Type: | Even Flow Riptide CB 50g 5.5-R Regular Flex Graphite |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Cobra Connect Standard |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7 / 10 - Average condition with many brush marks to the face and sole from many rounds of use. The crown shows a couple nicks and scuffs which are noticeable at address. Back edge of the sole shows one paint chip. No dings or significant scratches. |
| SKU: | 342417 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Cobra Golf |
| Model: | RAD Speed |
| Dexterity: | Left-Handed |
| Club Length: | 43" |
| Loft: | 14.5 |
| Flex: | Regular |
| Shaft Type: | Even Flow Riptide CB 50g 5.5-R Regular Flex Graphite |
| Shaft Material: | Graphite |
| Grip: | Cobra Connect Standard |
| Swing Weight: | |
| Club Number: | 3-Wood |
| Headcover: | Not Included |
| Condition Notes: | 7 / 10 - Average condition with many brush marks to the face and sole from many rounds of use. The crown shows a couple nicks and scuffs which are noticeable at address. Back edge of the sole shows one paint chip. No dings or significant scratches. |
| SKU: | 342417 |























