


New Veylix Alpina 573 52g Stiff Flex Driver / Wood Shaft .335" Tip 504059
| Brand: | Veylix |
| Model: | Veylix Alpina |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New, 246 CPM |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 52g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 4.49° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504059 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Veylix |
| Model: | Veylix Alpina |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New, 246 CPM |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 52g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 4.49° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504059 |





















