


New Veylix Mansion EXP-5 FM5 54g Stiff Flex Driver / Wood Shaft .335" Tip 504063
| Brand: | Veylix |
| Model: | Veylix Mansion |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New, 252 CPM |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 54g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 4.11° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504063 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Veylix |
| Model: | Veylix Mansion |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New, 252 CPM |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 54g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 4.11° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504063 |





















