



'2024 Limited Edition TENSEI 1K PRO GREEN 70 TX FLEX SHAFT TaylorMade Tip 427010
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Other |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline Black Standard |
| Shaft Weight: | 80g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 2.7 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 427010 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Other |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline Black Standard |
| Shaft Weight: | 80g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 2.7 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 427010 |























