


4th Gen Project X HZRDUS Black 60 5.5 Driver Shaft w/ PING G440 Tip 476446
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Winn Dri-Tac Midsize |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 4.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great and the grip is in decent shape. |
| SKU: | 476446 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Winn Dri-Tac Midsize |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 4.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great and the grip is in decent shape. |
| SKU: | 476446 |























