


KURO KAGE 5TH GEN BLACK 55g R2 Senior Flex Fairway Wood Shaft Pull Out #407533
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Kuro Kage |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 Std |
| Shaft Weight: | 47g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 7.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage. |
| SKU: | 407533 |
Original: $31.99
-65%$31.99
$11.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Kuro Kage |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 Std |
| Shaft Weight: | 47g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 7.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage. |
| SKU: | 407533 |























