


ACCRA iWood 142i M1 (Light Flex) 42.5" Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip #409262
| Brand: | Accra |
| Model: | iWood |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Ladies |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 49g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 4.9° |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint or graphics. The adapter looks great. |
| SKU: | 409262 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Accra |
| Model: | iWood |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Ladies |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 49g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 4.9° |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint or graphics. The adapter looks great. |
| SKU: | 409262 |























