


ACCRA Tour TZ6 Proto 55 M4 Stiff Flex Driver Shaft w/ PXG Tip #475437
| Brand: | Accra |
| Model: | TZ6 |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 62g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 2.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 475437 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Accra |
| Model: | TZ6 |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 62g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 2.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 475437 |























