


ACCRA Tour Z X255 M5 X-Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip #475150
| Brand: | Accra |
| Model: | Tour Z Xtreme |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Midsize |
| Shaft Weight: | 60.2g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & marks to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. "Engineered for PXG by ACCRA" is etched into the paint. |
| SKU: | 475150 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Accra |
| Model: | Tour Z Xtreme |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Midsize |
| Shaft Weight: | 60.2g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & marks to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. "Engineered for PXG by ACCRA" is etched into the paint. |
| SKU: | 475150 |























