


ALDILA ASCENT Red 60 TX-Flex Driver Shaft w/ Callaway Tip #475856
| Brand: | Aldila |
| Model: | Ascent Red |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 69g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 475856 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Aldila |
| Model: | Ascent Red |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 69g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 475856 |























