


PING TFC 80 F Lite Flex Fairway Shaft w/ PING G430 Tip 504817
| Brand: | Ping |
| Model: | TFC |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 51g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 6.4° |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504817 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | TFC |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 51g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 6.4° |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504817 |























