


autoFlex SF405 Regular 85-100mph 41.25" Mini Driver Shaft -Callaway Tip 465192
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF405 |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet +4 Std |
| Shaft Weight: | 43g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few light marks to the paint. The adapter shows some wear but works fine, and the grip is in decent shape. This would be a great shaft for a mini driver or if you play a shorter length driver. |
| SKU: | 465192 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF405 |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet +4 Std |
| Shaft Weight: | 43g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few light marks to the paint. The adapter shows some wear but works fine, and the grip is in decent shape. This would be a great shaft for a mini driver or if you play a shorter length driver. |
| SKU: | 465192 |























