


Diamana T+ 60 Regular Flex Driver Shaft w/ TaylorMade Tip LH #470361
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana T+ |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | TaylorMade / Golf Pride Z Grip Std |
| Shaft Weight: | 64g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint or graphics. The adapter & grip look great. The adapter is left-handed. |
| SKU: | 470361 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana T+ |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | TaylorMade / Golf Pride Z Grip Std |
| Shaft Weight: | 64g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint or graphics. The adapter & grip look great. The adapter is left-handed. |
| SKU: | 470361 |























