


DIAMANA X 70 X-Flex Driver Shaft w/ Titleist Tip #427701
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana X |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Lamkin Sonar Midsize + |
| Shaft Weight: | 78.5g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 1.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 427701 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana X |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Lamkin Sonar Midsize + |
| Shaft Weight: | 78.5g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 1.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 427701 |























