


Fujikura Speeder 474 Evolution VI Regular Driver Shaft w/ Titleist Tip 505192
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution VI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 48g Range |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride CP2 Pro |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505192 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution VI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 48g Range |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride CP2 Pro |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505192 |























