


Project X Gen 4 HZRDUS Black 80g 6.5 X Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip 503151
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.50" |
| Shaft Weight: | 80g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43.25 |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503151 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.50" |
| Shaft Weight: | 80g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43.25 |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503151 |























