


Project X Gen 4 HZRDUS Black 90g 6.5 X Hybrid Shaft w/ TaylorMade Tip 503174
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ with some scuffs & nicks to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.75" |
| Shaft Weight: | 90g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 40.25 |
| Torque: | 2.1° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503174 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | HZRDUS Black Gen4 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ with some scuffs & nicks to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.75" |
| Shaft Weight: | 90g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 40.25 |
| Torque: | 2.1° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503174 |























