


Graphite Design Tour DI 85 Stiff Flex Hybrid Shaft Pull Out .355" Tip 505000
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD DI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | Average condition w/ some nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip & grip are in good shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 88g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 39.5 |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505000 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD DI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 7.5/10 |
| Condition Notes: | Average condition w/ some nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip & grip are in good shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 88g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 39.5 |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505000 |























