


Graphite Design Tour AD FI 6 Stiff Flex Driver Shaft w/ TaylorMade Tip 505840
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD FI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 66.5g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 3.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505840 |
Original: $223.99
-65%$223.99
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD FI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 66.5g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 3.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505840 |























