


Graphite Design Tour AD GC 8 TX Fairway Shaft w/ Titleist Tip #505634
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD GC |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 83g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Super Stroke |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505634 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD GC |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 83g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Super Stroke |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505634 |























