


Graphite Design Tour AD IZ 6 Stiff Flex Fairway Shaft w/ Cobra Tip 504709
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD IZ |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.75" |
| Shaft Weight: | 63g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 41.5 |
| Torque: | 3.2° |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Cobra |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504709 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD IZ |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.75" |
| Shaft Weight: | 63g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 41.5 |
| Torque: | 3.2° |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Cobra |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504709 |























