


Graphite Design Tour AD UB 8 X Flex Fairway Shaft w/ Titleist Tip 505685
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD UB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.5" |
| Shaft Weight: | 83g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 41.25 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505685 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD UB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.5" |
| Shaft Weight: | 83g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 41.25 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505685 |























