


Graphite Design Tour AD VF 6 X Driver Shaft w/ Callaway Tip 504951
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VF |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.3° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504951 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VF |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.3° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504951 |























