


Graphite Design Tour AD VF 6 X Driver Shaft w/ Callaway Tip 505027
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VF |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505027 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VF |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505027 |























