


KBS PG Hybrid 75 Regular Flex # 4 Hybrid Shaft w/ Cobra Tip #504036
| Brand: | KBS |
| Model: | PG Hybrid |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look new. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.5" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 40 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Hybrid Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504036 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | PG Hybrid |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look new. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.5" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 40 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Hybrid Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504036 |























