


KBS PGW 50 Regular Flex Driver Shaft w/ PXG Tip #504678
| Brand: | KBS |
| Model: | PGW |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504678 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | PGW |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504678 |























