


KBS Tour Hybrid Prototype 85 Regular + Shaft Pull Out .370" Tip #505002
| Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in good shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.75" |
| Shaft Weight: | 85g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Grip: | Pure Grips |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505002 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in good shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.75" |
| Shaft Weight: | 85g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Grip: | Pure Grips |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 505002 |























