


KBS TD 60 CATEGORY 2 Regular Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip #461214
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 Std |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 461214 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 Std |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 461214 |























