


KBS TD 60 CATEGORY 3 Stiff Flex Driver Shaft w/ PING G430 Tip #467083
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 43" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 61g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & marks to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 467083 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 43" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 61g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & marks to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 467083 |























