


KBS TD 60 Category 4 X-Flex Driver Shaft w/ PING G430 Tip #467081
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 62g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 467081 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | TD |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410,G425,G430 |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 62g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint. The adapter is in great shape. |
| SKU: | 467081 |























